Ezhel ” Türk Halk Müziğini Çok Seviyorum ”

0

Ezhel ” Türk Halk Müziğini Çok Seviyorum ”

Ezhel, önceki gün Suadiye’de sevgilisiyle objektife takıldı. Yüzüne yeni dövmesi olan“Ah Yalan Dünya” yazısı yaptırdığı fark edilen ünlü rap’çi, Neşet Ertaş’ın büyük hayranı olduğunu açıkladı. Habercilerle ayaküstü sohbet eden Ezhel’in yüzüne yaptırdığı “Ah Yalan Dünya” dövmesi dikkat çekti. Neşet Ertaş’ı çok sevdiği için onun unutulmaz türküsünün adını yüzüne yazdıran Ezhel, rap’ten çok halk müziği dinlediğini söyledi: “Rap’tan çok halk müziği dinliyorum diyebilirim. Özellikle Neşet Ertaş’ı çok seviyorum.”Kız arkadaşıyla Suadiye’de dolaşırken habercilerle karşılaşan Ezhel, şaşkınlığını gizleyemedi: “Abi beni nasıl buldunuz? İlk kez böyle bir şey oluyor, ne diyeceğimi bilmiyorum! diyerek habercilere takıldı.
Ünlü rapçi son olarak şarkılarında uyuşturucu madde kullanımını özendirdiği iddiasıyla yargılandığı iki davada beraat etmişti. Duruşma sonrasında açıklama yapan ünlü rapçi, “Ben müziğimi yapmak istiyorum sadece başka hiçbir şey yapmak istemiyorum, adalete güveniyorum” demişti.

EZHEL KİMDİR?

Sahne adıyla Ezhel (Ais Ezhel) olarak bilinen Ömer Sercan İpekcioğlu 1 Temmuz 1990 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Aslen Erzincanlı olan ünlü rapçi ilk albümünü 2017 yılının mayıs ayında çıkartan Ais Ezhel, yaptığı müziğin türünü “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor.

Ankara’da yaşadığı mahalle kültürünü şarkılarında yansıtan Ezhel, kısa süre içerisinde milyonlar tarafından dinlenmeye başlandı.Rap hayatına solo olarak başlayan Ezhel, 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurdu. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı Sekiz adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi girn